WIELKI CZARNY CZWARTEK JUNIORÓW

MLJS: GARBARNIA - DALIN Myślenice 1:2 (0:1)

MLJM: SANDECJA Nowy Sącz - GARBARNIA 5:2 (2:1)

 

24.03.2016 (AB)

Wielki Czwartek okazał się być dla juniorów Garbarni także czarnym czwartkiem. Starsi niespodziewanie ulegli na własnym boisku Dalinowi Myślenice 1:2, a młodsi doznali wysokiej porażki w Nowym Sączu z Sandecją 2:5.

 

 

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

NIESPODZIEWANA PORAŻKA Z OUTSAJDEREM

 

 

 

GARBARNIA - DALIN Myślenice 1:2 (0:1)

0-1 Paweł Marczyk 11 (głową, samobójcza)

1-1 Piotr Apostolski 64

1-2 Alan Chrzanowski 70.

 

Paweł Kukla oraz Zbigniew Marszałek i Sebastian Łojas (KS Kraków).

Apostolski - Chrzanowski, Galas.

 

GARBARNIA: Mikołaj Kohlbrenner - Rafał Witaszyk (46 Dominik Gaudyn), Adam Tomaszewski, Jan Przybyszewski, Paweł

 Marczyk , Paweł Pasionek, Marcin Szczurek (80 Wojciech Waś), Mateusz Przesławski, Wojciech Głuchaczka (65 Jakub Mróz), Adam Jawor (55 Mikołaj Pyś), Mateusz Ciesielski (46 Piotr Apostolski ).

 

DALIN: Mateusz Kasperek - Daniel Topa II, Gabriel Kopta, Krzysztof Banach (46 Marek Mróz), Jakub Florczyk, Oskar Mistarz, Alan Chrzanowski , Fili Kołodziejczyk (86 Ksawery Jaros), Patryk Makusek (46 Krystian Galas ), Dominik Olesek (75 Jacek Górszczak), Daniel Topa I.

 

Bramkarz Dalinu Mateusz Kasperek wychodził obronną ręką nawet z takich opałów.

 

25.03.2016 (AB)

Wszyscy widzowie, którzy wybrali się na spotkanie juniorów starszych Garbarni z Dalinem po końcowym gwizdku arbitra przecierali oczy ze zdumienia, a niektórzy w kontekście końcowego rezultatu kazali się nawet uszczypnąć, czy aby na pewno nie jest to sen. Mecz bowiem wygrała drużyna, która w polu karnym rywali gościła - zaledwie i dosłownie - dwa razy.

 

Gospodarze prowadzili grę, mieli kilkanaście niemal stuprocentowych okazji, jednak pod bramką Mateusza Kasperka zabrakło im skuteczności. Dodatkowo sami pomogli myśleniczanom w sztuce zdobywania goli.

 

Już w 8. minucie powinno być 1-0 dla Garbarni. Po dośrodkowaniu Mateusza Przesławskiego sam na sam z bramkarzem znalazł się Wojciech Głuchaczka, ale z najbliższej odległości trafił w Kasperka.

 

W 11. minucie w pozornie niegroźnej sytuacji Paweł Marczyk zagrywał piłkę głową do Mikołaja Kohlbrennera. Bramkarz Młodych Lwów nie do końca odczytał intencje swojego kolegi i ...musiał sięgać po futbolówkę do siatki.

 

W 34. minucie po kornerze wykonanym przez Mateusza Ciesielskiego bramkarz gości strącił piłkę na własnym przedpolu, ostatecznie w ogromnym zamieszaniu wybił ją poza boisko jeden z obrońców Dalinu. W 35. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Paweł Pasionek, Kasperek z trudem opanował sytuację. W 37. minucie po akcji Pasionka i Ciesielskiego Przesławski kropnął z 15 metrów minimalnie nad poprzeczką. W 41. minucie Przesławski posłał piłkę po przekątnej do Pasionka, ten w polu karnym ograł obrońcę i w sytuacji sam na sam z Kasperkiem strzelił nad bramką. W 44. minucie po akcji Pasionka podanie w polu karnym otrzymał Ciesielski, ale przegrał pojedynek oko w oko z Kasperkiem. Po pierwszej połowie, w której Garbarnia miała miażdżącą momentami przewagę, to Dalin prowadził 1-0.

 

Po przerwie Młode Lwy ruszyły do odrabiania strat. W 47. minucie Marcin Szczurek przeprowadził akcję lewą stroną boiska, w polu karnym podał do Przesławskiego, który uderzył mocno z 14 metrów i ...znów górą był Kasperek. W 60. minucie Szczurek uderzył soczyście zza szesnastki, o włos nad poprzeczką.

 

W 64. minucie w dużym podbramkowym zamieszaniu Pasionek podał do Dominika Gaudyna, ten sprytnie przepuścił piłkę, do której dopadł Piotr Apostolski i wyrównał stan meczu.

 

Wydawało się, że dalsze gole dla Garbarni są kwestią czasu. W 68. minucie ponownie zza linii pola karnego uderzał Szczurek, Kasperek instynktownie sparował piłkę do boku. W 69. minucie goście po raz pierwszy przekroczyli Rubikon, którym dla nich była w tym meczu linia pola karnego Garbarni.

 

Jak powiedział jeden z widzów, który sparafrazował znanego polityka polskiej opozycji, "daleko na tym Rubikoniu nie zajechali", gdyż jeden z myślenickich napastników nie sięgnął zagranej do niego piłki.

 

Za to w 70. minucie myśleniczanie postawili kropkę nad i. Na linii pola karnego Alan Chrzanowski przepchał Jakuba Mroza i widząc, że Kohlbrenner wybiegł z bramki po prostu go przelobował.

 

Do końca spotkania trwało oblężenie bramki Dalinu. W 87. minucie Wojciech Waś główkował z 3 metrów wprost w bramkarza. W 88. minucie Pasionek posłał piłkę obok słupka. W doliczonym już czasie gry do strzału na 8 metrze składał się Jan Przybyszewski, ale został pozbawiony piłki przez obrońcę gości.

 

- "Nasi zawodnicy twierdzą, że nieprzepisowo i należała się nam jedenastka, która nie została podyktowana. Całą sprawę uciął trener Robert Włodarz mówiąc, że jego podopieczni powinni wykorzystać kilka z dwudziestu sytuacji, jakie mieli w całym spotkaniu, a nie liczyć na rzut karny w ostatniej minucie. Ten mecz miał bardzo dziwny przebieg jak na ostateczny wynik, ale ludziom z piłkarskiej branży potwierdził tylko jedno: w piłce wszystko jest możliwe" - powiedział po zawodach kierownik drużyny juniorów Garbarni, Jerzy Wojciechowski.

 

Zdjęcia Pana Pawła Apostolskiego:

 

 

 

 

 

 

 

 

======================================================================================

 

 

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

NIESPODZIANKI NIE BYŁO

 

 

  

SANDECJA Nowy Sącz - GARBARNIA 5:2 (2:1)

1-0 Nikodem Gniecki 3

2-0 Kamil Palacz 14

2-1 Marcin Kołton 23

2-2 Bartosz Baran 58

3-2 Mateusz Krupa 65

4-2 Dawid Wideł 76

5-2 Karol Matras 77.

 

Wacław Gargula (KS Nowy Sącz).

 

Nikodem Gniecki (Sandecja).

 

SANDECJA: Filip Bembenik - Nikodem Gniecki , Patryk Grądziel, Mateusz Jurczak, Mateusz Krupa , Karol Matras , Kamil Palacz , Dawid Podobiński, Jan Tokarczyk, Dawid Wideł , Dawid Zając (75 Krzysztof Wokacz).

 

GARBARNIA: Jakub Ostroga - Kamil Antkiewicz (72 Kamil Ignyś), Bartosz Baran , Paweł Kloc (29 Jan Jędrzejowski), Marcin Kołton , Grzegorz Kutrzeba (77 Bartosz Stoch), Łukasz Lipowski, Patryk Paczka, Kamil Radłowski, Aleksander Strzeboński (29 Dawid Kałuża), Kamil Trojan (67 Marcin Buda).

 

 

 

 

O pierwszej kolejce, w której juniorzy starsi zwyciężyli w Tarnowie z Unią 3:2, a młodsi przegrali z AP Profi 1:3, przeczytacie Państwo:

 

>>>tutaj<<<

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni