III LIGA

ZWYCIĘSTWO Z LISTOPADOWĄ DEDYKACJĄ

 

 

    

 

GARBARNIA - CZARNI Połaniec 2:0 (1:0)

1-0 Patryk Serafin 35

2-0 Marcin Siedlarz 50.

 

(bez zarzutu) Grzegorz Jabłoński oraz Maciej Koster i Marcin Ciepły (KS Kraków).

Krzysztof Kalemba, Kamil Moskal - Michał Motyl, Damian Skiba.

 

GARBARNIA: Marcin Cabaj - Norbert Piszczek, Kamil Moskal , Krzysztof Kalemba , Petar Borovićanin - Mariusz Stokłosa (82 Tomasz Ogar), Łukasz Pietras, Karol Kostrubała, Piotr Ferens (78 Jakub Wcisło) - Patryk Serafin , Marcin Siedlarz  (85 Tomasz Liput).

 

CZARNI: Bartłomiej Dydo - Mateusz Załucki, Maciej Witek, Michał Dyl, Piotr Obierak, Damian Skiba , Piotr Kamiński, Michał Motyl (46 Roman Lazarovych, 85 Damian Wereszczak), Paweł Cecot (77 Paweł Meszek), Sebastian Ryguła (82 Jakub Łuc), Filip Krępa.

 

Przy piłce Patryk Serafin, zdobywca pierwszego gola, naprzeciw niego Marcin Siedlarz, autor gola numer dwa.

 

11.11.2015 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

 Po nieudanej wyprawie do Muszyny „Garbarze” szybko odzyskali właściwy rytm. Dzisiejsze zwycięstwo nad Czarnymi Połaniec (2:0) zostało odniesione w dobrym stylu i nie budziło żadnych wątpliwości. Jedyne „ale” można wnosić do stopnia wykorzystania dogodnych sytuacji. Było ich wypracowanych wiele, padły tylko dwa gole. To jednak dodatek do całości. Sposób zaksięgowania kompletu punktów wyraźnie bowiem przypadł do gustu sympatykom „Brązowych”. To grono niestety jest od kilkudziesięciu godzin uboższe o Jerzego Kowalskiego, który tak niespodziewanie pożegnał nas w poniedziałkowy ranek.

 

 Święto Niepodległości znalazło należytą celebrę na stadionie przy Rydlówce 23. Odegrano Mazurka Dąbrowskiego, dzieci wniosły flagę narodową. Towarzyszyła jej inna flaga, Garbarni. Przewiązana kirem. Czarne opaski znalazły się na rękawach koszulek naszych piłkarzy. Była też minuta ciszy przed pierwszym gwizdkiem. Dalszy ciąg oddawania czci Jerzemu Kowalskiego nastąpi w piątek o godz. 11.00 na cmentarzu Podgórskim…

 

Jak wiadomo, Jurek regularnie bywał na meczach Garbarni. Śledził jej występy z wielką życzliwością dawnego piłkarza Klubu, któremu jest się wiernym zawsze. Dziś byłby Jurek z całą pewnością usatysfakcjonowany wywalczeniem kolejnego zwycięstwa przez „Garbarzy”. Nikt tego nie powiedział wprost, niemniej czuło się między wierszami, że dzisiejsze trzy punkty były Komuś zadedykowane…

 

Sygnał do natarcia na bramkę Czarnych dał Siedlarz strzałem z dystansu. Z dalszej odległości uderzał ponadto Kalemba. Ale to szarży Piszczka w 10. minucie należały się brawa. Podobnie za chwilę, gdy po przeprowadzniu ładnej akcji przez „Garbarzy” w ostatniej chwili został uprzedzony Serafin.

 

Serafin zresztą, choć nie on jeden, wyróżniał się sporą aktywnością. Jego kąśliwy strzał z kąta sparował Dydo, chwilę później piłka trafiła tylko w boczną siatkę. Bez powodzenia szarżował nader waleczny Stokłosa (za wysoki strzał). Czarni dopiero po dwóch kwadransach pokazali się z ofensywnej strony, Cabaj uprzedził Kamińskiego.

 

Za to w 35. minucie mieliśmy prawdziwą „koronkę” przed przeciwną bramką. Stokłosa rzucił podanie do Piszczka, ten zaadresował idealne podanie do Serafina. Nastąpił precyzyjny strzał po ziemi i Dydo skapitulował. Najważniejszą rolę odegrała w tym przypadku precyzja, czasem może być ważniejsza od siły…

 

Goście bardzo rzadko wychylali się zza podwójnej gardy. Dlatego trudno było przeciwko nim wyprowadzić kontratak. Coś takiego miało jednak miejsce krótko po golu na 1:0. Kontra była przedniej jakości, otwierające podanie od Stokłosy też, ale Dydo wytrzymał próbę nerwów, stając oko w oko z Serafinem. Jeszcze przed pauzą Cabaj bezproblemowo interweniował po stałym fragmencie gry, na przeciwległej połowie boiska nie odniosła skutku ładna akcja Siedlarza ze Stokłosą.

 

Prawdziwie mocne uderzenie nastąpiło wkrótce po wznowieniu meczu. Ferens przedarł się lewą flanką, Serafin rozsądnie pozbył się piłki na rzecz Siedlarza. Ten oddał piękny, przyziemny strzał, wobec którego Dydo był bezradny. I ten gol, podobnie jak poprzedni, wywołał wiele radości na widowni. Umówmy się, znów były ku temu konkretne powody.

 

Ze strony Czarnych próbował niebezpiecznie szarżować Skiba, ale to „Garbarze” niepodzielnie trzymali rękę na pulsie. Dużo atakowali skrzydłami, gdzie nie próżnowali Piszczek i Borovicanin. W 52. minucie Siedlarz, a po nim Ferens, nie zdołali podwyższyć wyniku. Dosłownie chwilę później w sytuacji „san na sam” znalazł się Serafin, ale znów miał piłkę na prawej nodze… Dydo wprawdzie wpadł w nieliche kłopoty, lecz zdołał się wyratować przednią interwencją.

 

Po godzinie gry efektownie wdarł się w pole karne Piszczek, którego strzał sparował bramkarz Czarnych. Na ich przedpolu ponownie trzeba było bić na alarm, kiedy dalekim podaniem, na kilkadziesiąt metrów, bramkarz Cabaj uruchomił napastnika Siedlarza. Właśnie Cabaj wyłapał piłkę po strzale Skiby z wolnego. Z kolei na prawym skrzydle ładnym dryblingiem przypomniał o sobie Serafin, jednak Ferens został w decydującym momencie uprzedzony. Żywe tempo akcji „Garbarzy” wyraźnie zelżało w ostatnim kwadransie.

 

Z tym, że wcześniej było aż pięć efektownych kwadransów…

 

Czytaj także:

 

>>>15 kolejka: Poprad Muszyna - Garbarnia 1:0 (0:0)<<<

 

>>>14 kolejka: Garbarnia - Wisła Sandomierz 2:1 (2:0)- zdjęcia, skrót Małopolska TV<<<

 

>>>13 kolejka: Podhale Nowy Targ - Garbarnia 1:4 (1:3)<<<

 

>>>12 kolejka: Garbarnia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (3:0) - zdjęcia<<<

 

>>>11 kolejka: Beskid Andrychów - Garbarnia 0:1 (0:0) - zdjęcia, skrót filmowy Garca TV<<<

 

10 kolejka: Garbarnia - Poroniec Poronin 3:0 walkower<<<

 

>>>9 kolejka: Soła Oświęcim - Garbarnia 2:2 (1:0) - zdjęcia, materiał filmowy Garca TV<<<

 

>>>8 kolejka: Garbarnia - Wolania Wola Rzędzińska 4:0 (1:0) - zdjęcia<<<

 

>>>7 kolejka: Łysica Bodzentyn - Garbarnia 1:2 (0:1) - zdjęcia, skrót Garca TV<<<

 

>>>6 kolejka: Garbarnia - Hutnik 1:3 (1:2) - zdjęcia, film<<<

 

>>>5 kolejka: Spartakus Daleszyce - Garbarnia 2:1 (1:1)<<<

 

>>>4 kolejka: Garbarnia - Unia Tarnów 2:1 (2:1) - zdjęcia<<<

 

>>>3 kolejka: Cracovia II - Garbarnia 2:2 - zdjęcia, skrót filmowy<<<

 

>>>2 kolejka III Ligi: Garbarnia - Korona II Kielce 3:1 - zdjęcia<<<

 

 

Zdjęcia Pawła Zapióra:

 

 

Zdjęcia Urszuli Rymarczyk:

 

 

Skrót spotkania:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni