Widzów: 200.

GARBARNIA: Sypniewski - Kalicki , Baliga, Kowalski , Pawłowicz - Stokłosa, Masiuda, Nowak , Kaczor (64 Wcisło), M. Górecki (90 Kalemba) - Ogar (74 J. Górecki).

CZARNI: Brzostowicz - Krępa (85 Dyl), Pydych , Witek , Korona - Cecot (60 Meszek), Obierak, Wolan, Ferens (78 Materkowski), Mazurkiewicz (74 Kabata) - Kamiński.

18.10.2014 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

Skromne konto Garbarni zostało wzbogacone o trzy cenne punkty. „Brązowi” jak najbardziej zasłużenie pokonali dziś Czarnych Połaniec, a rozmiary zwycięstwa powinny być zdecydowanie wyższe niż różnicą zaledwie jednej bramki. Tytuł, kojarzący się z popularnym teleturniejem, celowo stanowi prowokację. Ale też nie ulega kwestii, że w worku gości śmiało mogło się znaleźć kilka piłek...

Hasło do ataku rzucił Ogar, który po centrze Nowaka „główkował” zbyt wysoko. Wkrótce Ogar znów dał znać o sobie, gdy po błędzie Pydycha był bliski pokonania Brzostowicza. Po drugiej stronie barykady najbardziej aktywny był Mazurkiewicz, który kilkakrotnie starał się przetestować formę Sypniewskiego. Była ona jak należy.

Przez pierwsze dwa kwadranse Czarni ładnie organizowali akcje, a wymiana podań w środkowej strefie przypadała do gustu. Garbarnia również sprawnie operowała piłką, ale z tą istotną różnicą, że na przedpolu Brzostowicza tworzyła nadzwyczaj groźne sytuacje.

Wymieńmy kilka z nich. W 32. minucie „Brązowi” pomysłowo rozegrali rzut rożny. Zaczęło się od Nowaka, do sprytnie przepuszczanej piłki doszedł Ogar i futbolówka już minęła golkipera Czarnych, lecz przyszedł mu w sukurs stojący na linii jeden z defensorów. Mógł jeszcze w tej akcji postawić kropkę nad „i” Pawłowicz, ale bezskutecznie.

Chwilę później właśnie Pawłowicz idealnie dośrodkował na głowę Ogara i Brzostowicz wydawał się być bez szans. Jakimś cudem, kapitalną interwencją, zdołał wybronić się z opresji. W 39. minucie jednak już nie było żadnego zmiłuj… Po składnej akcji Garbarni, m. in. z udziałem Pawłowicza i M. Góreckiego (tzw. ostatnie podanie) piłkę do siatki skierował Nowak.

Krótko po zmianie stron sfaulowany został Nowak i postanowił osobiście wymierzyć sprawiedliwość. Strzał był piękny, zaś Brzostowicz niechybnie byłby pokonany powtórnie, gdyby nie poprzeczka. W 54. minucie podawał bardzo aktywny M. Górecki i kończył tę akcję Ogar, ale trafił akurat w słupek. Ogara najwyraźniej prześladował pech, lecz czy wszystko można zrzucić na zły los? Zwłaszcza, że w 71. minucie Garbarnia rozegrała doprawdy koronkową akcję, Wcisło dograł do Ogara i ten zmarnował absolutnie stuprocentową okazję.

Były jeszcze sytuacje Wcisły (zaskakujący strzał) czy M. Góreckiego (dobitka głową). Nie licząc dystansowego uderzenia Cecota, na przedpolu Garbarni było najgroźniej w 88. minucie, gdy „Brązowi” na własne życzenie sprawili sobie chwile grozy. Wynik 1:0 już nie uległ zmianie.

Garbarnia zmniejszyła więc stratę wobec Czarnych do pięciu punktów i bez wątpienia solidnie zapracowała na tę premię. Wbrew obrazowi tabeli była od rywala bezdyskusyjnie silniejsza i powinna wygrać zdecydowanie wyżej. Co zatem stanęło ku temu na przeszkodzie? Skuteczność ma to do siebie, że nie zaprotestuje przeciwko postawieniu jej na ławie oskarżonych.

Skrót spotkania

Zdjęcia Pawła Zapióra:

(kliknij na zdjęcie, aby przejść do albumu)

Zdjęcia Ani kuś:

Relację on-line z meczu przeprowadził Adam Delimat::

>>>7 kolejka: Garbarnia - Beskid Andrychów 2:0 (0:0) - relacja, zdjęcia, materiały Garca TV<<<

>>>6 kolejka: Wierna Małogoszcz - Garbarnia 1:1 (0:1) - relacja<<<

>>>5 kolejka: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Garbarnia 2:1 (0:1) - relacja, zdjęcia, skrót TV<<<

>>>4 kolejka: Garbarnia - Unia Tarnów 1-1 (0-0) - relacja, zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>3 kolejka: Granat Skarżysko-Kamienna - Garbarnia 2-1 (1-0) - relacja<<<

>>>1 kolejka: Korona II Kielce - Garbarnia 2-1 (1-0) - relacja, zdjęcia<<<