MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

PASY STRZELAŁY NA POCZĄTEK I KONIEC

 

 

GARBARNIA - CRACOVIA 0:2 (0:1)

 0-1 Ścieszka (5'), 0-2 Duszyk (83' karny).

 

Paweł Kukla oraz Paweł Bagan i Daniel Kozioł

Piechówka - Ścieszka.

 

 GARBARNIA: Bruzda - Rojek, Kopeć, Piechówka , Krajewski, Kwit, Stolarski, J. Barabasz, Kulanica, Kasprzak (46 Kaczor), Homoncik.

 

CRACOVIA: Potyran - Bieszczanin, Jurasz, Kapera, Nawrocki, Duszyk, Bębenek, Panek (70 Kotwica), Mitana (86 Waśniowski), Ścieszka , Mazanek (77 Ropski).

 


Mateusz Stolarski z kolegami musieli tym razem pogodzić się z porażką w derbowym meczu.

 

19.05.2012 (cst):

 Cracovia szybko objęła prowadzenie. Wprawdzie Bruzda sparował strzał Mazanka, ale praktycznie w tej samej akcji z bliska posłał piłkę do siatki Ścieszka, który skorzystał z popełnienia błędu przez Kopcia. W 18. minucie, po kontrze „Pasów”, nad poprzeczką uderzał Nawrocki. Garbarnia odpowiedziała dwiema akcjami z udziałem Kasprzaka w 23. minucie. Najpierw napastnik „Brązowych” zbyt słabo lobował, zaś sekundy później - mimo świetnego wyszkolenia technicznego - nie był w stanie przyjąć prostopadłej piłki zagranej odrobinę za wysoko.

 

 Po przerwie Garbarnia próbował wyrównać. W 53. minucie Stolarski sprytnie wyegzekwował rzut wolny, lor piłki przedłużył głową Kwit, ale Potyran spisał się jak należy. Za moment Mitana przedryblował w polu karnym kilku obrońców gospodarzy, lecz obroniony przez Bruzdę strzał już nie był najwyższej próby. W 78. minucie Kulanica kąśliwie strzelał w „krótki” róg, interwencja Potyrana była skuteczna i zarazem efektowna. W 83. minucie zapadło rozstrzygnięcie. Najpierw szarżował lewą flanką Kulanica i poturbowany przewrócił się na murawę. W odpowiedzi Cracovii sfaulowany został Ropski przez Bruzdę. Ponieważ miało to miejsce w polu karnym, arbiter słusznie podyktował „jedenastkę”. Jej absolutnie pewnym egzekutorem okazał się Duszyk. W ostatnich sekundach bliski podwyższenia wyniku był Ropski, ale po rękach Bruzdy piłka uderzyła w słupek.

 

Cała relacja:

 

 

 Galerie zdjęć

Serwis wspiera
Zoo ArtPartnerzy medialni
Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TVMoje Miasto KrakówBrązowo Biali