V LIGA

PIERWSZE WIOSENNE PUNKTY REZERWY

 

 

GARBARNIA II - CLEPARDIA 2:1 (1:0)

1-0 Piotr Wajda 20, 1-1 Paweł Michalski 46, 2-1 Marcin Siedlarz 90.

 

Łukasz Marek oraz Tomasz Gajewski i Paweł Skarbek.

Maciej Wlazło (Garbarnia II).

 

GARBARNIA II: Szwiec - Rojek, Wlazło , Kalemba, Talaga - Nwachukwu (80 Lis), Wajda , Metz, Gruchacz (60 Marut) - Marcin Siedlarz (90 Kaim), Palej (73 Mirończuk).

 

CLEPARDIA: Cieślik - Rębisz, Turek, Skotniczny, Gumula, Ziobro, Bosak, Mierzwa, Kulewicz (69 Kruszec), Mączyński (75 Błasiak), Michalski (70 Łataś).

 

 

28.04.2013 AB

Pierwsze w rundzie wiosennej zwycięstwo odniosły rezerwy Garbarni. Po dwóch porażkach (z Wieczystą i z Nową Proszowianką) Brązowi pokonali na własnym stadionie Clepardię. I choć zwycięskiego gola strzelił Marcin Siedlarz dopiero w 90 minucie spotkania, to zdobyte punkty cieszą piłkarzy, trenera i kibiców Młodych Lwów.

 

Prowadzenie w 20 minucie dla Garbarni II zdobył Piotr Wajda chytrym strzałem z 20 metrów, po którym piłka wpadła do bramki tuż przy słupku. W 27 minucie piłka po strzale głową Ifeanyi Nwachukwu odbiła się od poprzeczki i spadła przed linię bramkową. W 39 minucie strzał Nigeryjczyka sparował na róg Maciej Cieślik, a w dwie minuty później w podobny sposób obronił uderzenie Wajdy. To były najlepsze sytuacje dobrze i ambitnie grających Młodych Lwów do przerwy. i choć na bramkę Clepardii sunęły częste ataki Garbarzy, to po 45 minutach na tym jednym golu się skończyło.

 

 Clepardia miała do pauzy jedną dobrą okazję. W 7 minucie Dominik Mączyński znalazł się z piłką w polu karnym, lecz zamiast strzelać na bramkę, usiłował podać piłkę do będącego bliżej niej kolegi. Zwłoka pozwoliła Krzysztofowi Kalembie na wyjaśnienie sytuacji we własnym polu karnym.

 

Po I połowie wydawało się, że dalsze gole dla gospodarzy są tylko kwestią czasu. Tymczasem młody zespół Clepardii zaskoczył Brązowych tuż po gwizdku wznawiającym spotkanie. Zza pleców obrońców Garbarni dopadł do zagranej w pole karne piłki Paweł Michalski i pokonał Martina Szwieca.

 

Garbarnia II wzmocniona zawodnikami z pierwszego zespołu z dużą determinacją dążyła do zdobycia zwycięskiego gola, jednak bardzo dobrze spisywał się w bramce Clepardii Cieślik, który bronił w sytuacjach sam na sam z Siedlarzem (trzykrotnie), Wajdą czy Nwachukwu. Goście groźnie kontratakowali i Szwiec także musiał się wykazać swoimi umiejętnościami.

 

W jednej z ostatnich akcji spotkania Grzegorz Talaga zagrał na skrzydle do Pawła Mirończuka, ten dośrodkował do Siedlarza, który strzelił do bramki obok interweniującego Cieślika. W ekipie Brązowych zapanowała wielka radość, bo już wydawało się, że mecz zakończy się remisem.

 

Zdjęcia niezawodnej Urszuli Rymarczyk:

 

 

 

 

Więcej zdjęć:

 

 

 Galerie zdjęć

KIBICÓW  wspiera
MagilloPartnerzy medialni
Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TV

 

Brązowo Biali

LifeSportScena Kraków