KLASA OKRĘGOWA KRAKÓW II

ZWYCIĘSKA INAUGURACJA BRĄZOWYCH

 

  

 

GARBARNIA II - BRONOWIANKA Kraków 2:0 (1:0)

1-0 Bartosz Baran 31

2-0 Jan Kowalik 90+3.

 

  (wzorowo) Maciej Koster oraz Michał Fraś i Filip Studziński (KS Małopolski ZPN).

Artur Krzeszowiak, Mateusz Ząbczyk, Dariusz Łukasik 2x (wszyscy Garbarnia).

Dariusz Łukasik (66, Garbarnia II, za dwie żółte).

 

GARBARNIA II: Kamil Nowak - Mateusz Palider-Traczyk, Dariusz Łukasik , Artur Krzeszowiak , Oskar Baranik - Przemysław Gruchacz (80 Jan Kowalik ), Wojciech Wojcieszyński, Bartosz Baran (68 Wojciech Głuchaczka), Tomasz Liput (23 Paweł Zalewski) - Mateusz Ząbczyk , Amadeusz Bufnal (86 Adrian Stępień).

 

BRONOWIANKA: Piotr Rzepecki - Łukasz Kubik, Łukasz Syrda-Małodobry, Marcin Tomczak, Bartosz Kiełbus, Szymon Zybowski, Marcin Gzyl (63 Mateusz Kapusta), Kamil Sobecki, Maciej Skawina (70 Kamil Sułecki), Maciej Kowalówka (57 Bartłomiej Łętocha), Yury Pethukov (65 Ihor Smoliarchuk).

 

 

14.08.2017 (AB)

W sobotni poranek 12 sierpnia br. druga drużyna Garbarni podejmowała na własnym boisku Bronowiankę. Podopieczni trenera Stanisława Śliwy, pomimo tego że od 66. minuty, po czerwonej kartce dla Dariusza Łukasika grali w liczebnym osłabieniu, zaksięgowali na inaugurację nowego sezonu trzy punkty.

 

W 7. minucie Bartosz Baran spróbował siły swojego uderzenia z dystansu, bramkarz gości wybił futbolówkę przed siebie ale na przedpolu Bronowianki nie było żadnego z "Garbarzy". A szkoda, bo można by dobić "bezpańską" piłkę. W 9. minucie strzał Łukasza Kubika obronił Kamil Nowak przenosząc piłkę nad poprzeczką. W 12. minucie bramkarz Garbarni wyszedł zwycięsko z pojedynku oko w oko z Bartoszem Kiełbusem. W 27. minucie Paweł Zalewski wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Kiełbusa. Za chwilę po przeciwnej stronie boiska obok bramki główkował Dariusz Łukasik.

 

W 31. minucie Amadeusz Bufnal walczył o piłkę z Piotrem Rzepeckim. Gdy obaj znaleźli się w parterze, bramkarz Bronowianki wypuścił futbolówkę z rąk a podążający za akcją Baran umieścił ją w pustej bramce.

 

W 58. minucie po strzale Yuriya Pethukova i rykoszecie od jednego z zawodników Nowak ponownie wykazał się refleksem.
W 62. minucie Łukasik wyłuskał piłkę spod nóg Marcina Gzyla i zamiast wyrównującego gola goście zyskali tylko rzut rożny. W 67. minucie równie udaną interwencją na wślizgu popisał się Przemysław Gruchacz, który uprzedził Mateusza Kapustę. Ta sytuacja miała już miejsce po zejściu z boiska Łukasika, który w efekcie drugiej żółtej a w konsekwencji czerwonej kartki musiał się przedwcześnie udać do szatni.

 

Presja grających w przewadze gości była dość spora, jednak mimo tego Młode Lwy miały swoje okazje do podwyższenia prowadzenia. W 75. minucie z boku pola karnego uderzał Bufnal, piłkę z wielkim trudem obronił przed siebie Rzepecki, a nadbiegający Zalewski główkował nad poprzeczką. W 77. minucie Mateusz Ząbczyk zagrał do Wojciecha Wojcieszyńskiego, który po rykoszecie strzelił minimalnie obok słupka. W rewanżu Kiełbus zmarnował tzw. stuprocentową sytuację, z najbliższej odległości posyłając piłkę obok słupka. W 85. minucie jeszcze bliższy wyrównania był Kubik, ale trafił w słupek.

 

W 3. minucie doliczonego czasu gry, w niemal ostatniej akcji meczu gospodarze wykonywali rzut rożny. Rozgrywający świetne spotkanie kapitan rezerwy Garbarni Mateusz Ząbczyk dograł piłkę na szesnastkę, strzelał Zalewski a futbolówka została wyekspediowana z przedpola przez jednego z graczy Bronowianki. Dopadł do niej Kowalik i mocnym strzałem ulokował ją w bramce Rzepeckiego.

 

Udane debiuty w seniorskiej piłce zaliczyli Mateusz Palider-Traczyk i Oskar Baranik, którzy w zeszłym sezonie reprezentowali jeszcze poziom juniora młodszego. Nieźle na boisku zaprezentował się także trzeci z juniorów  Bartosz Baran, który zdobył pierwszego gola. Wymienieni zawodnicy stanowili mocne ogniwa dobrze funcjonującego łańcucha, co pozwoliło "Garbarzom" wygrać z mocną drużyną trenera Czesława Palika.

 

Zdjęcia Pana Pawła Apostolskiego:

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni