V LIGA

ZWYCIĘSKIE DERBY MŁODYCH LWÓW

 

 

GARBARNIA II - BOREK Kraków 3:1 (1:1)

1-0 Sławomir Kozień 14 (samobójcza)

1-1 Sławomir Kozień 45 (głową)

2-1 Michał Górecki 55

3-1 Sebastian Kokoszka 90+3.

 

Karol Cienkosz oraz Stanisław Święch i Bartłomiej Bała (Myślenice)..

Dąbrowski 2, Grzesiak - Pluta 2.

Dąbrowski (90, za dwie żółte)) - Pluta (85, za dwie żółte).

 

GARBARNIA II: Kościelnik - Piszczek, Sł. Zygmunt, Pluta , Kaczor - M. Górecki (76 Gruchacz), Krzeszowiak, Ząbczyk (85 Borla), Mizia (53 Kokoszka ) - Siedlarz, Kuliszewski (53 Schacherer).

 

BOREK: S. Ropek - Dąbrowski , Kozień , Kuraś, Wilkołek (75 Pachacz), Fryda, W. Piwowarczyk, Grzesiak , Borowski (78 Małek), Filipek (61 Hajto), Piaskowski (75 Juras).

 

 

12.10.2014 (AB)

 Udział w spotkaniu drugiej drużyny większej ilości zawodników z kadry pierwszego zespołu nie zawsze oznacza dla rezerwy Garbarni spacerek. Taka sytuacja dodatkowo motywuje rywala i tak też było w meczu z Borkiem. Dodatkowo w bramce gości wystąpił były zawodnik Brązowych, Sebastian Ropek.

 

Byli bramkarze Garbarni, którym przychodzi grać na Rydlówce przeciwko Młodym Lwom, za swoje występy zbierają zazwyczaj bardzo wysokie noty. Tak było na przykład niespełna rok temu, 11 listopada 2013, kiedy to w pucharowym spotkaniu Garbarni II właśnie z Borkiem w bramce rywala stał Bartłomiej Bruzda. Skromne zwycięstwo Brązowych (1-0) było zasługą Bruzdy, który w bramce wyczyniał niemal cuda.

 

Dziś Sebastian Ropek także stanowił mocny punkt swojego zespołu, a przez zawodnika Garbarni został pokonany dopiero w 55. minucie. Pierwsze celne trafienie dla gospodarzy zanotował Sławomir Kozień, który także ma w swojej przygodzie z piłką występy w barwach zespołu z Ludwinowa (w zespole juniorów młodszych). W 14. minucie obrońca Borku wpakował piłkę do własnej bramki, usiłując przeciąć dośrodkowanie Piotra Kaczora.

 

Kozień zrehabilitował się za „samobója” w ostatniej minucie pierwszej połowy, kiedy to celnym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyrównał stan meczu.

 

Garbarze przed przerwą mieli kilka okazji pod bramką Borku, najgroźniejszą w 35. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Mateusza Ząbczyka Marcin Siedlarz strzałem głową trafił w słupek. W sytuacjach Kaczora (5. minuta), Artura Krzeszowiaka (17.), Marka Mizi (22.) Norberta Piszczka (32.), Konrada Kuliszewskiego (34.) zabrakło ostatecznie precyzji .

 

Borek był groźny szczególnie po stałych fragmentach gry. W 13. minucie strzał Marcina Grzesiaka z rzutu wolnego z 18 metrów obronił Marcin Kościelnik, a dobita przez Adriana Filipka piłka przeszła obok słupka. W 43. minucie Kościelnik ponownie obronił strzał z wolnego Grzesiaka, a w 45. minucie bramkarz Garbarni II wykazał się sporym refleksem, broniąc uderzenie Filipka tuż przy słupku.

 

Na ostateczne zwycięstwo Brązowych spory wpływ miały zmiany, które przeprowadził w 53. minucie trener Stanisław Śliwa. Zarówno Anthony Schacherer, jak i Sebastian Kokoszka wnieśli spore ożywienie w grze swojej drużyny. Już w dwie minuty po ich wejściu na boisko Michał Górecki zdobył drugiego gola, a w doliczonym czasie gry Kokoszka po akcji Kaczora ustalił wynik spotkania. A w 52. minucie gospodarzy przed utratą gola uchronił słupek…

 

W meczu, który nie był jakoś specjalnie brutalny, zawodnicy zobaczyli po jednej czerwonej kartce. Ale oba wykluczenia, zarówno dla Marcina Pluty, jak i Michała Dąbrowskiego, były konsekwencją drugich żółtych kartoników.

 

Spore kontrowersje wzbudziła sytuacja z 85. minuty, kiedy to kapitan gospodarzy Marcin Pluta dopuścił się faulu na pograniczu szesnastki. Goście długo nie mogli się pogodzić z decyzją arbitra, który podyktował rzut wolny z 17 metrów, gdyż ich zdaniem przewinienie miało miejsce w polu karnym. Wątpliwości może rozstrzygnąć zapis kamery, gdyż na gorąco naprawdę trudno osądzić, czy była to pomyłka arbitra, czy też jedna z jego przeważnie dobrych decyzji w tym spotkaniu.

 

Czytaj także:

 

>>>7 kolejka: Złomex Branice - Garbarnia II 0:2 (0:1)<<<

 

>>>6 kolejka: Garbarnia II + Podgórze 1:2 (1:2) - zdjęcia<<<

 

>>>5 kolejka: Kaszowianka - Garbarnia II 3:2 (3:0) - zdjęcia<<<

 

>>>4 kolejka: Garbarnia II - Pozowianka 7-2 (6:0) - zdjęcia<<<

 

>>>3 kolejka: Prokocim - Garbarnia II 1:0 (0:0) - zdjęcia<<<

 

>>>2 kolejka: Garbarnia - AP Kmita Zabierzów 0:3 (0:3)<<<

 

>>>1 kolejka: Sokół Kocmyrzów - Garbarnia II 1:2 (1:1)<<<

 

>>PP: Garbarnia II - Podgórze 5:1 (2:0) - zdjęcia<<<

 

>>>Puchar Polski: Lot Balice - Garbarnia II 1:2<<<

 

Zdjęcia RKS Garbarnia:

 

 

 

 

 

Zdjęcia Pana Marcina Widomskiego:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor II Drużyny

Sponsor najmłodszych piłkarzy


Partnerzy medialni