KLASA OKRĘGOWA KRAKÓW II

BOREK LEPSZY O JEDNĄ BRAMKĘ

 

 

 

GARBARNIA II - BOREK Kraków 1:2 (1:1)

0-1 Łukasz Kuraś 16

1-1 Antoni Jaroszyński 44 (głową)

1-2 Sławomir Kozień 79 (głową).

 

(dobrze) Jarosław Jaźwiecki oraz Mariusz Aleksa i Paweł Milka (KS Kraków).

Amadeusz Bufnal - Michał Dąbrowski, Łukasz Kuraś.

Artur Krzeszowiak (Garbarnia II, 83).

 

GARBARNIA II: Mikołaj Kohlbrenner - Robert Łatka (46 Radosław Grzesiak), Jan Zygmunt, Artur Krzeszowiak , Anthony Schacherer - Patryk Szeląg (85 Dawid Palej), Krystian Żakowicz, Amadeusz Bufnal ,
 Antoni Jaroszyński (46 Michał Kozik) - Mateusz Ząbczyk, Szymon Palczewski (69 Wojciech Głuchaczka).
Trener Stanisław śliwa.

 

BOREK: Sebastian Ropek - Marcin Pachacz, Sławomir Kozień , Łukasz Kuraś , Jakub Stańko - Rafał Łatka, Michał Dąbrowski , Krzysztof Zawora, Maciej Zając (90 Jarosław Balon) - Jakub Fryda (90 Wojciech Piwowarczyk), Patryk Perlikowski (50 Piotr Bartyzel).
Trener Rafał Krupa.

 

Antoni Jaroszyński (z prawej) tuż przed przerwą wyrównał stan dzisiejszego meczu Garbarni II z Borkiem.

 

29.08.2015 (AB)

Nie zaliczą dzisiejszego spotkania z Borkiem zawodnicy Garbarni II do swoich udanych występów. Goście wywieźli z Rydlówki komplet punktów, a Brązowi od 83. minuty grali w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Artura Krzeszowiaka.

 

W 8. minucie prowadzenie dla Młodych Lwów mógł uzyskać Antoni Jaroszyński, który znalazł się w polu karnym. Futbolówka po jego strzale odbiła się jeszcze po drodze od nogi jednego z obrońców Borku, ale ostatecznie wylądowała w rękawicach niegdysiejszego juniora Garbarni, Sebastiana Ropka.

 

W 16. minucie po rozegraniu rzutu wolnego Łukasz Kuraś uprzedził Mikołaja Kohlbrennera i goście mogli, w geście triumfu, podnieść ręce w górę.

 

W 30. minucie nieczysty strzał Jana Zygmunta z dystansu zamienił się w podanie do Jaroszyńskiego, ten uderzył z pierwszej piłki, ale minimalnie obok słupka. W 32. minucie Patryk Perlikowski mógł zaskoczyć strzałem z półobrotu Kohlbrennera, na szczęście dla gospodarzy pomylił się nieznacznie. W 41. minucie to samo uczynił pod przeciwną bramką Szymon Palczewski.

 

W 44. minucie w podbramkowym zamieszaniu podanie Patryka Szeląga wykorzystał Jaroszyński, zdobywając głową tak zwanego "gola do szatni".

 

W 51. minucie Piotr Bartyzel mógł tuż po swoim wejściu na boisko zdobyć gola dla Borku, jednak posłał piłkę obok słupka. W 54. Michał Kozik z 16 metrów strzelił nad poprzeczką. Za chwilę po dośrodkowaniu Kozika Ropek ubiegł na własnym przedpolu Palczewskiego. W 59. minucie groźne dośrodkowanie z rzutu wolnego Anthonego Schacherera także padło łupem golkipera gości. W 64. minucie Mateusz Ząbczyk po ograniu dwóch rywali uderzył tuż nad poprzeczką.

 

W 70. minucie Kohlbrenner instynktownie obronił w sytuacji sam na sam z Jakubem Frydą, a dobitka Michała Dąbrowskiego poszybowała wysoko nad celem. W 74. minucie Amadeusz Bufnal strzelił obok słupka. To samo, z tym że głową, zrobił za chwilę Radosław Grzesiak.

 

W 78. minucie rzut wolny wykonywał Krzysztof Zawora, najwyżej w polu karnym wyskoczył - także były junior Garbarni - Sławomir Kozień i głową skierował piłkę do bramki "Kolby".

 

W 83. minucie za niezbyt roztropny faul na rywalu czerwoną kartkę obejrzał Artur Krzeszowiak i musiał przedwcześnie udać się do szatni. Mimo to grający w osłabieniu gospodarze stanęli przed szansą wyrównania już za moment. Kozik jednak przegrał pojedynek oko w oko z Ropkiem.

 

Typowy mecz walki wygrali podopieczni trenera Rafała Krupy, choć remis z pewnością bardziej odzwierciedlałby to, co działo się na boisku.

 

Czytaj także:

 

>>>2 kolejka: Zlomex Branice - Garbarnia II 1:10 (0:4) - zdjęcia<<<

 

>>>1 kolejka: Prokocim Kraków - Garbarnia II 4:3 (1:2) - zdjęcia<<<

 

Zdjęcia Pani Agnieszki Jaroszyńskiej:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni