BŁĘKITNI Stargard - GARBARNIA 2:0 (1:0)

1-0 Grzegorz Szymusik 34 (głową)

2-0 Mateusz Węsierski 68.

Konrad Aluszyk (KS Lubuskiego ZPN) oraz Maciej Cebulski (KS Wielkopolskiego ZPN) i
Marcin Janawa (KS Zachodniopomorskiego ZPN). Arbiter techniczny: Maciej Pelka (KS Wielkopolskiego ZPN).

Maciej Liśkiewicz 2x, Wojciech Fadecki, Damian Mosiejko, Grzegorz Szymusik, Mateusz Węsierski - Wojciech Wojcieszyński, Marcin Siedlarz, Marek Masiuda, Karol Kostrubała.

Maciej Liśkiewicz (Błękitni, 45, za dwie żółte).

BŁĘKITNI: Mariusz Rzepecki - Grzegorz Szymusik , Maciej Liśkiewicz , Tomasz Pustelnik, Rafał Gutowski - Maciej Więcek (90 Karol Orłowski), Patryk Skórecki (46 Patryk Burzyński), Damian Mosiejko , Michał Magnuski (87 Patryk Włóka), Wojciech Fadecki - Mateusz Węsierski (90 Sebastian Inczewski).

GARBARNIA: Aleksander Kozioł – Michał Mistrzyk, Arkadiusz Garzeł, Krzysztof Kalemba, Damian Nieśmiałowski – Filip Wójcik (80 Rafał Górecki), Wojciech Wojcieszyński (62 Karol Kostrubała ), Marek Masiuda , Serhii Krykun (60 Szymon Kiebzak) – Patryk Serafin, Marcin Siedlarz (46 Michał Kitliński).

23.09.2017 (JC)

Niestety, dzisiejszy występ Garbarni przeciwko Błękitnym Stargard Szczeciński był całkowicie nieudany. „Brązowi” przegrali zasłużenie 0:2, tracąc w każdej z części meczu po jednym golu. Smutne szczególnie, że gol na 2:0 padł dla gospodarzy, gdy Garbarnia miała o jednego zawodnika więcej na murawie…

Rozpoczęło się nawet obiecująco, bo ostry strzał na bramkę Rzepeckiego oddał Krykun, a po rykoszetowej zmianie kierunku piłki krakowianie zyskali rzut rożny. W pierwszym dziewięciu minutach Garbarnia wykonywała aż trzy kornery, ale składnej gry nie było w ogóle. Za to mnożyły się błędy, niektóre o pospolitym charakterze. Centrum zarządzania w środkowej strefie boiska istniało tylko z nazwy. Tak samo ataki bocznymi strefami boiska. Dosyć ciekawą akcję, chyba w drodze wyjątku od reguły, przeprowadzili Siedlarz i Krykun, którego podanie nie dotarło jednak do ustawionego centralnie Serafina.

Jeszcze przy stanie bezbramkowym Węsierski znalazł się w dogodnym położeniu na przedpolu Garbarni, ale spudłował. To ostrzeżenie zostało niestety zlekceważone, skoro w 34. minucie Garbarnia straciła gola w iście naiwnych okolicznościach. „Młodzieżowiec” Szymusik wywalczył rzut rożny, który został wyegzekwowany przez Fadeckiego. Sam Szymusik zaś spokojnie „główkował” za chwilę pod poprzeczkę i Błękitni objęli prowadzenie. Nikt z graczy Garbarni specjalnie nie przeszkadzał Szymusikowi w oddanie strzału z bliskiej odległości.

Krótko przed gwizdkiem na pauzę gospodarze stracili Liśkiewicza, który sfaulowaniem Siedlarza dopuścił się kartkowej recydywy. Wydawało się, że jak najbardziej realna jest powtórka z Kluczborka, gdzie także długo grając z przewagą liczebną „Garbarze” ostatecznie uratowali remis.

Niestety, nic z tych rzeczy… Zamiast wydatnie zwiększyć tempo i wywierać nieustanną presję na defensorach Błękitnych, preferowali „Brązowi” grę w wolnym, jednostajnym tempie. Jak wobec tego myśleć o kreowaniu dogodnych sytuacji i robić to w powtarzalny sposób? I całkiem poważnie traktować, że czas ucieka?

W 55. minucie szkolny błąd na własnej połowie popełnił Kalemba i rozpędzony Fadecki znalazł się oko w oko z bramkarzem „Garbarzy”. Kozioł mógł odetchnąć z ulgą dopiero wtedy, gdy finalizując tę „setkę” Fadecki przestrzelił. Ale trzynaście minut później już nie było przebacz… Tym razem stracił piłkę Masiuda, co bezproblemowo wykorzystał Węsierski, pewnie trafiając do siatki. Węsierski, tak jak Szymusik, też jest „młodzieżowcem”.

Można śmiało powiedzieć, że utrata drugiego gola przez Garbarnię przedwcześnie zakończyła mecz, który jak najszybciej trzeba wymazać z pamięci. By najlepiej od razu wrócić do właściwych standardów drugoligowych boisk.

STRZELCY GOLI PO 10 KOLEJKACH (15)

3 - Serhii Krykun, Tomasz Ogar

2 - Patryk Serafin,

1 - Petar Borovićanin, Arkadiusz Garzeł, Krzysztof Kalemba, Michał Mistrzyk, Marcin Siedlarz,

Wojciech Wojcieszyński, Filip Wójcik

Zapis relacji on-line na portalu:

>>>4 kolejka: Rozwój Katowice - Garbarnia 1:1 (0:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>3 kolejka: Garbarnia - Siarka Tarnobrzeg 3:1 (1:0) - zdjęcia, skrót TVP Kraków 3<<<

>>>2 kolejka: GKS Bełchatów - Garbarnia 3:1 (2:1) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>1 kolejka: Radomiak Radom - Garbarnia 1:0 (0:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<