2-0 Jakub Wcisło 73.

Mariusz Kuś oraz Łukasz Kozioł i Paweł Marszałek (OZPN Tarnów).

Ł. Rupa, Kapera, Majerczyk.

Słupski (27, brutalny faul).

Ponadto czerwoną kartką ukarany został trener Beskidu, Krzysztof Wądrzyk, za ustawiczne krytykowanie orzeczeń sędziowskich.

Widzów 200.

GARBARNIA: Sypniewski - N. Piszczek, Kalemba, Pawłowicz , Kaczor (46 Wcisło ), Kokoszka, Baliga, Masiuda, Siedlarz (76 Kalicki), Mizia (65 Stokłosa), M. Górecki (87 Ogar).

BESKID: Majerczyk - Kaczmarczyk, Jurczak, Kapera , Święs (46 Pająk), Karcz (69 Młynarczyk), Słupski ,
Ł. Rupa , Moskała (77 R. Piszczek), Adamus, D. Rupa.

05.09.2014 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

Trzecioligowy mecz Garbarni z Beskidem Andrychów odbył się dzień wcześniej niż pierwotnie planowano. „Brazowi” przychylili się do prośby gości, którzy na weekend mają zaplanowane uroczystości jubileuszowe (95-lecie). Dzisiejszy mecz zakończył się dwubramkowym zwycięstwem Garbarni, która po raz pierwszy w tym sezonie zdobyła komplet punktów. Przyszło to z dużym trudem.

„Garbarze” wystartowali do nowego sezonu bardzo źle. Beskid podobnie, ale z tą różnicą, że dwa ostatnie mecze potrafili andrychowianie wygrać (3:2 w Unią w Tarnowie i 1:0 z KSZO u siebie).

Momentem bardzo istotnym dla dzisiejszego spotkania było zdarzenie z 27. minuty. W środkowej strefie boiska Słupski brutalnie sfaulował Masiudę i arbiter zastosował najwyższy wymiar kary. Do tej chwili utrzymywała się równowaga sił. Pod bramką Sypniewskiego najgroźniejszy był Adamus, ze strony „Brązowych” przed największą szansą stanął rozpędzony Kokoszka, ale mając sporo miejsca wypalił wyraźnie ponad poprzeczką.

Krótko po zmianie stron w poprzeczkę trafił M. Górecki. Z kolei pod przeciwną bramką śmiało powinien zmienić wynik D. Rupa, który wprawdzie przedarł się przez obronę Garbarni, ale z bliskiej odległości spudłował. Sprawą kluczową dla epilogu meczu była sytuacja z 64. minuty. Z prawej strony boiska precyzyjnie dośrodkował z kornera Siedlarz, a zupełnie pozostawiony bez opieki Pawłowicz nieuchronnym strzałem głową dał „Garbarzom” prowadzenie.

Osiem minut później „Brązowi” przeprowadzili akcję jak się patrzy. M. Górecki dostrzegł dobrze ustawionego Wcisłę, ten rozwiązał sprawę optymalnie. Nie zawsze trzeba oddawać piekielne strzały, czasem w najwyższej cenie jest sposób. W tym przypadku było nim przelobowanie Majerczyka, który nie miał żadnych szans. Niezależnie od tego zdarzenia, Wcisło pokazał się przez trzy kwadranse z bardzo dobrej strony.

W końcowej fazie meczu były jeszcze inne okazje do podwyższenia rozmiarów zwycięstwa. Dwukrotnie oko w oko z Majerczykiem znalazł się M. Górecki. Za pierwszym razem nie zaryzykował na pełnej szybkości próby minięcia bramkarza Beskidu. W drugiej zaś sytuacji napastnik Garbarni bardzo ładnie przygotował sobie przedpole, ale i w tym przypadku zbytnio zwlekał z podjęciem decyzji.

Powinien jeszcze wpisać się na listę Kokoszka. To samo mógł uczynić Baliga, którego niezaprzeczalną zaletą było ustawiczne szukanie prostopadłymi podaniami szans dla partnerów. Szwankowała precyzja, albo podania były zaadresowane zbyt mocno. Niemniej była w tym wszystkim sensowna metoda, co się chwali.

Garbarnia, licha do pauzy, bezdyskusyjnie lepiej prezentowała się po zmianie stron, a zwłaszcza od brzemiennej w skutkach 64. minuty. Najważniejsze, że wreszcie spadł z serca naprawdę ciężki kamień...