V liga

DEBIUT W SENIORACH SEBASTIANA ROPKA

AP 2011 Zabierzów - GARBARNIA II 2:0 (1:0)

1-0 Salamon 10, 2-0 Strojek 50.

Maksymilian Imioło oraz Michał Krzyżak i Łukasz Marek.

w Garbarni Wlazło.

 

 AP ZABIERZÓW: Szarek - Wysokiński, Krauz, Matys, Owczarczyk (80 Konop) - Kajak (85 Nazim), Więckowski (79 Skórski), Królikowski, Strojek , Zalewski - Salamon (90 Ruszkiewicz).

 

GARBARNIA II: Ropek - Krzeszowiak, Haxhijaj, Wlazło (55 Kaim), Wieczorek, Palej (83 Wesołowski), Zelek, Wajda, Mirończuk (55 Ząbczyk), Kozieł, Przebinda (75 Przysiężniak).

 

Miłe wspomnienia: Tercet Panów K - Krzysztof Kalemba, Dariusz Kuźma, Bartłomiej Kasprzak, w tle Adrian Jękot -

 zdjęcie z meczu Garbarni II z Bieżanowianką decydującym o awansie do V ligi w ubiegłym sezonie.

 


Sebastian Ropek zadebiutował w seniorach Garbarni.

 

29.09.2012 cst

 Akademia wygrała już piąty z sześciu meczów w roli gospodarza (ten szósty zakończył się remisem). Po stracie punktów w Pilicy, w poprzedniej kolejce, trener zabierzowian wstawił do bramki Szarka (w miejsce Herdzika), na ławkę powędrowali Ruszkiewicz i Skwarczeński.

 

Szarek miał pole do popisu zaraz na początku spotkania, wygrywając pojedynek sam na sam z Koziełem. Napastnik krakowian strzelił wprost w niego. Ta niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła na gościach. W 10. minucie kapitalnie dograną z prawej strony przez Kajaka piłkę Salamon skierował do siatki głową.

 

W dalszej części I połowy gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, żaden z zespołów nie miał bramkowej okazji.

 

Druga połowa zaczęła się po myśli Akademii. Ładnym, technicznym uderzeniem popisał się Strojek i było 2-0. To trafienie na pewien czas podcięło skrzydła gościom, później jednak próbowali poprawić niekorzystny dla nich wynik. Na kwadrans przed końcem Szarek był dwukrotnie w opałach i z najwyższym trudem uchronił zabierzowian przed utratą gola (m.in. po strzale Kozieła). Gospodarze też mieli swoje szanse, ale rezultat już się nie zmienił.

 

 Trener rezerw Garbarni, Stanisław Śliwa:
-
Rywale z Zabierzowa wykorzystali dwa błędy popełnione przez naszych piłkarzy. Jeszcze przy stanie bezbramkowym Wajda świetnie podał do Kozieła, ten znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale przegrał ten pojedynek. Za moment gospodarze objęli prowadzenie. Po centrze z prawego skrzydła Salamon uprzedził „szczupakiem” Wlazłę i padł gol.

 

 - Druga bramka została przez nas stracona krótko po zmianie stron. Mieliśmy wyrzut z autu, nastąpiła strata piłki i ładny strzał po tzw. długim rogu. W drugiej połowie Garbarnia oddała kilka soczystych strzałów, ale w środek bramki. Natomiast pięknie uderzył z 16 metrów Kozieł, jednak interwencja golkipera również była przedniej klasy.

W bramce Garbarni zadebiutował w seniorach junior młodszy Brązowych - Sebastian Ropek i mimo porażki jego występ należy ocenić pozytywnie.

 
Galerie zdjęć

Serwis wspiera
Zoo ArtPartnerzy medialni
Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TV

 

Brązowo Biali

LifeSportScena Kraków